Vokiečių vidutiniai špicai

Vokiečių vidutiniai špicai

Vidutiniai špicai yra nedideli, kompaktiško sudėjimo ilgaplaukiai šunys su špicams būdinga galva ir virš nugaros užsirietusia uodega. Jų kailis gali būti įvairių spalvų ir jų derinių (išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme). Šunų lytis akivaizdžiai pastebima – patinai atrodo raumeningi, o patelės yra „moteriško“ sudėjimo. Suaugę vidutiniai špicai yra 30–38 cm ūgio, sveria 7–11 kg.

Vokiečių vidutiniai špicai
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Vokiečių vidutiniai špicai
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Vokiečių vidutiniai špicai
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Vokiečių špicai kilę tiesiogiai iš šiaurės ganymo šunų, tokių kaip samojedai, kuriuos į Vokietiją ir Olandiją viduramžiais atsigabeno vikingai. Šie šunys tada paplito po Europą ir susikryžmino su kitais ganymo šunimis / aviganiais, taip davė pradžią špicų tipui. XVIII a. špicai tapo madingi britų visuomenėje ir Viktorijos laikais buvo veisiami mažesnio dydžio – taip atsirado nykštukiniai Pomeranijos špicai. Dabartiniai vokiečių špicai Jungtinėje Karalystėje yra dviejų dydžių, draudžiama veisti poruojant skirtingų dydžių šunis. Vis dėlto, kadangi protėviai buvo maišyti, vidutinių špicų vadose retkarčiais pasitaiko mažųjų špicų ir atvirkščiai.

Charakteris

Vokiečių špicai yra linksmi ir draugiški šunys. Tai savimi pasitikintys pastovaus charakterio kompanionai, nerodantys nervingumo ir agresijos. Jie labai aktyvūs ir budrūs, mėgsta žmonių draugiją ir už viską labiausiai nori dalyvauti visoje šeimos veikloje.

Sveikata

Vokiečių špicai yra gana sveika veislė, nors, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų, todėl rekomenduojama prieš veisiant patikrinti regą. Šios veislės šunims pasitaiko epilepsija ir laikino kelio girnelės išnirimo problema.

Mankšta

Palyginti su kitomis stambesnių šunų veislėmis, vokiečių špicams reikia nedaug mankštintis. Suaugusiam šuniui turėtų pakakti maždaug pusvalandžio per dieną, nors jie mielai mankštintųsi daugiau, jei būtų tokia galimybė. Jie mėgsta bėgioti ar vaikščioti, mielai gali užsiimti savo reikalais kieme visą dieną.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Kruopščiai šukuojant kelis kartus per savaitę kailis bus švarus ir nesusivėlęs. Kailį reikia šukuoti prieš plauką. Ypač daug dėmesio reikia skirti ausims ir alkūnėms, kur dažniau atsiranda kaltūnų. Patinai linkę šertis kartą, o kalės – du kartus per metus: tada iškrinta daugiausia plaukų.