Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogus lengva atpažinti dėl didelių, tarsi šikšnosparnio, ausų. Šių mažų plokščio snukio šunų kailis trumpas ir žvilgantis, gali būti rudmargis, keršas ar gelsvai rudas. Visiškai suaugusių prancūzų buldogų ūgis yra apie 27–34,5 cm. Suaugę patinai sveria 12,5, o patelės – 11 kg.

Prancūzų buldogas
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Prancūzų buldogas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Prancūzų buldogas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Toy buldogai buvo populiarūs nėrinių gamintojų kompanionai Midlandse, šie šunys lydėdavo savo šeimininkus į fabrikus. Darbininkai, persikėlę su savo prekyba į Prancūziją, kartu pasiėmė ir šunis, o ten šie kryžminosi su trumpesnio snukio šunimis, ir taip susiformavo mums dabar pažįstami prancūzų buldogai.

Charakteris

Prancūzų buldogai yra linksmybes mėgstantys juokdariai, pilni gyvybės ir meilūs savo brangiesiems šeimininkams. Tai drąsūs šunys, įsivaizduojantys, kad yra daug kartų didesni, nei yra iš tiesų, ir, užpulti kito šuns, greičiausiai nesitrauks (kai kurie šunys neatpažįsta plokščio snukio ir prancūzų buldogams taiko išimtį).

Sveikata

Labiausiai įprasta prancūzų buldogų sveikatos problema susijusi su plokščiu jų snukiu, nes gali būti blokuojami kvėpavimo takai, todėl kyla kvėpavimo sunkumų. Dėl to reikėtų vengti per didelio fizinio krūvio ir perkaitimo. Taip pat šie šunys linkę į odos infekcijas, regos problemas, klubo ar alkūnės displaziją (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų), taip pat stuburo problemas.

Mankšta

Palyginti su kai kuriomis kitomis veislėmis, prancūzų buldogams nereikia labai daug mankštintis – maždaug valandos per dieną turėtų pakakti. Pasirūpinkite, kad šuo būtų apsaugotas nuo karščio, nes, mankštindamasis šiltame ore, jis gali perkaisti, o dėl plokščio snukio gali būti sunku kvėpuoti. Vasarą mankštinkite šunį anksti ryte ir vėlai vakare.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Trumpam prigludusiam ir žvilgančiam kailiui daug priežiūros nereikia – visai pakanka kartą per savaitę iššukuoti. Vis dėlto reikia reguliariai valyti snukio raukšles, taip pat tikėtinos ausų problemos, todėl jas reikia reguliariai tikrinti ir stebėti.