Trumpaplaukis foksterjeras

Trumpaplaukis foksterjeras

Šie terjerai, pasižymintys trumpa nugara ir ilgu snukiu, apaugę trumpu lygiu kailiu, kuris daugiausia baltas su gelsvai rudomis, juodomis arba juodomis ir gelsvai rudomis žymėmis. Šių šunų bruožai dailūs ir elegantiški, jie atrodo stiprūs, kompaktiški ir pasirengę veikti! Visiškai suaugę trumpaplaukiai foksterjerai yra maždaug 39 cm ūgio ar mažesni, sveria apie 7,5–8 kg (patinai) arba 7–7,5 kg (patelės).

Trumpaplaukis foksterjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Trumpaplaukis foksterjeras
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 2 val.
Trumpaplaukis foksterjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

XIX a. išveisti iš įvairių veislių, įskaitant juodus su įrudžiu terjerus bei bulterjerus, trumpaplaukiai foksterjerai turėjo ieškoti lapių ir išvaryti jas iš urvų, kad po to jas galėtų medžioti skalikai ir medžiotojai. Taip pat šie šunys buvo skirti kenkėjams gaudyti. Iš pradžių veislė buvo klasifikuojama kaip dviejų atmainų foksterjerai – šiurkščiaplaukiai ir trumpaplaukiai. Ankstyvuoju laikotarpiu dviejų atmainų tarpusavio kryžminimas buvo įprastas, bet dabar šios atmainos laikomos atskiromis veislėmis, turinčiomis savus standartus.

Charakteris

Trumpaplaukiai foksterjerai gali būti įžūlūs ir drąsūs, nieko nesibaiminti, bet jų pačių bijoti nereikia! Tai draugiški šunys, kurie visada budrūs, o jų snukis labai išraiškingas. Kaip ir galima tikėtis atsižvelgiant į darbinių terjerų paveldą, šie šunys mėgsta kasti, todėl sodininkai turėtų pasirūpinti, kad šuo nepasiektų vertingų augalų. Jam labai patiktų speciali kasimo vieta, kur jis galėtų kasinėti savo žaislus ar kramtalus.

Sveikata

Trumpaplaukiai foksterjerai yra labai sveiki šunys. Vis dėlto, panašiai kaip ir daugelis mažų / žaislinių veislių šunų, jie gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema ir tam tikromis paveldimomis akių ligomis. Gali kilti paveldimų regos sutrikimų, todėl veisiamiems šunims rekomenduojama periodiškai tikrinti akis.

Mankšta

Trumpaplaukiai foksterjerai, būdami aktyvūs šunys, turėtų mažiausiai po valandą per dieną mankštintis, nors mielai mankštintųsi ir daugiau. Šie šunys mėgsta būti užsiėmę – ar eitų sargybą nuo graužikų kieme, kasinėtų, ar su jumis užsiimtų šunų sportu. Jie linkę vaikytis voveres, kates ir kitus smulkius kailinius gyvūnus, todėl vietose, kur vyksta eismas ar yra kitų pavojų, šunį vedžiokite už pavadėlio.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Trumpas, lygus ir tiesus kailis yra tankus, jis apsaugodavo dirbantį šunį nuo nepalankių oro sąlygų. Šuo atrodys labai dailus, jei kartą per savaitę iššukuosite ir kasmet apkirpsite, vis dėlto, jei šuo labai šeriasi, gali būti patartina šukuoti kasdien.