Suomių špicas

Suomių špicas

Šie vidutinio dydžio šunys atrodo kaip tipiniai špicai (smailios ausys, panašios į lapių, storas kailis ir gauruota uodega, užsirietusi virš nugaros). Suaugę šunys yra 43–50 cm ūgio, patelės apie 39–45 cm. Visiškai suaugę jie sveria 14–16 kg. Kailis yra raudonai auksinis arba raudonai rudas nugaroje, su šviesesnėmis vietomis ir šviesesnės spalvos poplaukiu (visą informaciją žr. veislės standarto aprašyme).

Suomių špicas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Suomių špicas
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 1 val.
Suomių špicas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Suomių špicai šimtmečius buvo medžiokliniai šunys ir vis dar tokie tebėra savo gimtinėje, kur seka kurtinius ir tetervinus ir apie paukščio buvimo vietą medžiotojui praneša lojimu. Praeityje šie šunys padėdavo medžioti stambų grobį, įskaitant briedžius ir lokius. Dėl balsingos ir drąsios prigimties jie taip pat yra puikūs sarginiai šunys. Nors dabar šie šunys Suomijoje labai populiarūs, XIX a. antrojoje pusėje jie buvo beveik išnykę, nes dėl pagerėjusio susisiekimo suomių špicai ėmė kryžmintis su kitais šunimis. Vis dėlto atsidavę veisėjai sunkiai dirbo, kad apsaugotų šių šunų ateitį.

Charakteris

Draugiški ir gyvybingi suomių špicai visada guvūs, drąsūs ir šaunūs, jaučiantys aistrą medžioklei. Nors gana nepriklausomi, jie ištikimi savo brangiesiems šeimininkams ir džiaugiasi vaikų draugija, todėl yra geri šunys šeimoms. Jie iš prigimties balsingi, todėl turi būti dresuojami, kad pagal komandą nutiltų.

Sveikata

Suomių špicai yra sveiki šunys, neturintys reikšmingų veislei būdingų sutrikimų.

Mankšta

Suaugusiems suomių špicams reikia maždaug valandos mankštos per dieną, nors jie mielai sutiktų ir daugiau. Kaip ir galima tikėtis, jie mėgaujasi šaltu oru, todėl su jais neturėtų prasidėti šeimininkai, šunį laukan vedantys tik giedrą dieną! Pasiruoškite tam, kad paleidus nuo pavadžio prabus šio šuns medžioklės instinktai, todėl mankštinkitės tik saugioje vietoje, kur nėra eismo, prieš tai patikimai išmokę kvietimo komandų.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Vidutinio ilgio dvigubą kailį sudaro storas ir gana trumpas poplaukis, kurį dengia šiurkštus viršutinis kailio sluoksnis. Kūną dengiantis kailis yra vidutinio ilgio, ilgesnis ir plunksniškas yra ant uodegos ir kojų užpakalinėje pusėje. Kailis trumpesnis ant galvos bei kojų priekinėje pusėje. Apykaklė aplink kaklą ir pečius yra ryškesnė patinams. Kailį pakanka šukuoti dukart per savaitę, nors šeriantis juo reikėtų pasirūpinti kasdien.