Suomių laphundas

Suomių laphundas

Suomių laphundai – stiprūs špicų tipo šunys (storas kailis, virš nugaros užsirietusi uodega, smailios ausys). Jie yra vidutinio dydžio, suaugę patinai siekia apie 49 cm, o patelės – 44 cm. Visiškai suaugę jie sveria apie 17–19 kg. Kailis gali būti įvairių spalvų ir jų derinių – išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme.

Suomių laphundas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Suomių laphundas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 1 val.
Suomių laphundas
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Šie šunys su pusiau klajokliais Laplandijos samiais dirbo šimtmečius – daugiausia kaip šiaurės elnių ganytojai, nors panašu, kad iš pradžių jie tarnavo ir kaip medžiokliniai bei sarginiai šunys. Nors atsiradus sniegaeigiams šių šunų sumažėjo, šiaurės elniams ganyti ši veislė naudojama ir šiandien. Suomių laphundai ganydami šuoliuoja ir dirba kartu su trumpaplaukiais, risčia lakstančiais suomių šiaurės elnių ganymo šunimis – tai dar viena vietinė regiono veislė.

Charakteris

Suomių laphundai turi stiprų ganymo instinktą ir lauke yra aistringi medžiotojai. Namuose jie budrūs ir geri sarginiai šunys, taip pat yra ramūs, prieraišūs ir ištikimi kompanionai. Nors ne tokie triukšmingi, kaip kai kurių špicų veislių šunys, jie gal būti balsingi. Norint išmokyti nutilti pagal komandą, juos reikia dresuoti.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, suomių laphundams retkarčiais gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Suomių laphundams maždaug valandą per dieną reikia mankštintis. Tai aktyvi veislė, todėl jiems taip pat patinka šuniški pomėgiai – vikrumo varžybos ar šunų krosas. Kai kurie šunys pasižymi stipriu medžioklės instinktu, todėl būtina patikimai išmokyti kvietimo komandos, kad prireikus pavyktų parsikviesti nuo nusižiūrėto grobio.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Dvigubas kailis sudarytas iš ilgo, tiesaus viršutinio kailio sluoksnio, kuris trumpesnis ant galvos bei kojų priekinėje pusėje, ir storo, minkšto poplaukio. Patinai aplink kaklą ir krūtinę turi storą kailinę apykaklę. Kailį reikia porą kartų per savaitę šukuoti, bet šeriantis gali tekti šukuoti kasdien.