Estrelos kalnų šuo

Estrelos kalnų šuo

Šie dideli, galingi, atletiški mastifų tipo šunys visiškai suaugę yra apie 65–72 cm (patinai) arba 62–68 cm (patelės) ūgio, sveria 30–50 kg. Jų kailis yra dviejų tipų: ilgas arba trumpas, spalva gali būti gelsvai ruda, rudmargė, vilko pilkumo ar juoda.

Estrelos kalnų šuo
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Estrelos kalnų šuo
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 2 val.
Estrelos kalnų šuo
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Iš pradžių tai buvo sarginių šunų veislė, kilusi iš Estrelos kalnų šiaurės Portugalijoje. Šie šunys išsivystė arba iš mastifų tipo šunų, kuriuos su savimi į Iberijos pusiasalį atsigabeno romėnai, arba pateko su įsiveržusiais vestgotais. Nepaisant to, kad tiksli kilmė nežinoma, Estrelos kalnų šunys yra viena seniausių veislių Portugalijoje, šimtmečiais naudota avims ir ožkoms saugoti nuo plėšrūnų, įskaitant vilkus. Dėl izoliuotos geografinės vietovės veislė su laiku mažai keitėsi.

Charakteris

Savo šeimos nariams Estrelos kalnų šunys yra atsidavę ir mylintys; nuo kitų žmonių laikosi atokiai, todėl ypač svarbi ankstyva ir nuosekli socializacija. Šie šunys žinomi dėl savo potraukio vaikams. Kaip ir galima tikėtis iš sarginių šunų, jie budrūs ir iš prigimties balsingi. Nepaisant dydžio, jie stebėtinai vikrūs, todėl rekomenduojama mažiausiai 180 cm aukščio tvora.

Sveikata

Estrelos kalnų šunys yra sveika ir tvirta veislė. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę. Jie taip pat linkę į tam tikrą širdies ligą, kuri pasitaiko daugeliui didelių šunų veislių šunų.

Mankšta

Išveisti eiti sargybą kalnuose, šie šunys gali keliauti ištisas mylias ir yra labai ištvermingi, vis dėlto bus patenkinti gavę pasimankštinti maždaug valandą per dieną. Nepaisant dydžio, jie stebėtinai žaismingi ir mėgsta žaisti su šeimininku. Jie gali būti užsispyrę, bet mėgsta mokytis, gali dalyvauti ieškojimo ir gelbėjimo, taip pat klusnumo ir vikrumo rungtyse.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis.

Priežiūra

Kailis yra dviejų tipų – ilgas ir trumpas. Abiem atvejais dvigubą kailį sudaro tankus poplaukis ir storas viršutinis kailio sluoksnis, kurio tekstūra šiurkštoka. Ant galvos ir kojų priekyje kailis trumpesnis, o ilgesnis (plunksniškas) yra ant uodegos ir kojų užpakalinėje pusėje. Ilgaplaukės atmainos šunų kailis ilgesnis, o aplink kaklą ir krūtinę yra storesnė apykaklė, ypač pastebima patinams. Estrelos kalnų šunis reikėtų dukart per savaitę šukuoti, ypač daug dėmesio skiriant vietoms, kur kailis ilgesnis, nes jis linkęs veltis.