Anglų springerspanielis

Anglų springerspanielis

Anglų springerspanieliai yra kompaktiško sudėjimo, vidutinio dydžio sportiški šunys ilgomis ausimis. Šie šunys yra budrūs, geri ir patiklūs. Kailis yra tiesus ir vidutinio ilgio, plunksniškas, gali būti juodos ir baltos spalvų, rausvai rudos su balta arba bet kurios iš minėtų spalvų su gelsvai rudomis žymėmis. Suaugę anglų springerspanieliai būna apie 51 cm ūgio ir 23–25 kg svorio.

Anglų springerspanielis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Anglų springerspanielis
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Anglų springerspanielis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Visų spanielių kilmė atsekama iki Ispanijos spanielių. Iki XVII a. visi spanieliai buvo laikomi viena šunų grupe. Didesnieji iš jų buvo šiandieninių anglų springerspanielių protėviai. 1892 m. Didžiosios Britanijos šunininkystės klubas pripažino kokerspanielius ir springerspanielius kaip atskiras veisles, nors kartais jie būdavo atsivedami vienoje vadoje. Du veislių klubai greitai šią praktiką sustabdė, ir buvo patvirtinti abiejų veislių standartai. Pradinė jų paskirtis buvo rasti ir pakelti laimikį į orą, kad šis patektų į tinklą, sakalams ar greihaundams. Dabar jie naudojami šaudomam laimikiui surasti, pakelti į orą ir atnešti.

Charakteris

Tipiniai springerspanieliai iš prigimties yra ekstravertai, draugiški, mėgstantys įtikti ir imlūs dresūrai. Paprastai jie yra geri kompanionai ir šeimos šunys, gerai elgiasi, greitai mokosi ir reaguoja. Kai kurie šios veislės šunys, kurių kilmė prastesnė, gali būti užsispyrę, nedrąsūs ar agresyvūs, bet tai išimtis, o ne taisyklė. Anglų springerspanieliai, skirti parodoms, paprastai yra ramesni ir mažiau aktyvūs nei darbiniai.

Sveikata

Anglų springerspanieliai yra ištverminga veislė. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo ar alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Šios veislės šunims dažniau pasitaiko tam tikro tipo anemija.

Mankšta

Šie šunys mėgsta būti gamtoje, jie pakankamai energingi, kad galėtų ten praleisti visą dieną. Kad šis šuo būtų patenkintas, jis turi daug mankštintis ir mokytis – liekno sudėjimo suaugusiam šuniui reikėtų dviejų ir daugiau valandų. Jie mėgsta dalyvauti visoje šeimos veikloje, todėl puikiai tinka augančiai šeimai. Pasimankštinę jie patenkinti apsiramina.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Springerspanielių kūno kailis yra lygus arba banguotas, vidutinio ilgio. Ausų, krūtinės, kojų, uodegos ir papilvės kailis šiek tiek plunksniškas. Dėl šio plunksniškumo reikalinga šiokia tokia kailio priežiūra. Reikia šiek tiek pakirpti kailį aplink galvą, kojas ir ausis. Pabuvus gamtoje reikia papildomai šukuoti, nes į kailį prilenda visokiausių šakelių ir žolių.