Anglų seteris

Anglų seteris

Šie dideli, žavūs ir elegantiški šunys yra simetriško ir tvirto sudėjimo. Jie yra tikras jėgos, gracijos ir ištvermės įsikūnijimas. Jų ilgas, lygus kailis yra šilko švelnumo, plunksninio tipo. Anglų seterių kailio spalva apibūdinama kaip taškuota. Pagrindinė spalva visada yra balta su juoda (mėlyni taškai) arba su citrinine (citrininiai taškai), taip pat su oranžine (oranžiniai taškai) ar rausvai ruda (rausvai rudi taškai). Taip pat kailis gali būti trispalvis (mėlynai taškuoto kailio derinys su rausvai ruda arba gelsvai rudo taškuoto kailio derinys su gelsvai ruda). Suaugę patinai yra 65–69 cm ūgio, sveria apie 28,5 kg; suaugusios patelės yra 61–65 cm ūgio, sveria 27 kg.

Anglų seteris
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Anglų seteris
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paukštšunis
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Anglų seteris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Veislės kilmė siekia XVI a., kai šie šunys buvo žinomi kaip geri paukštšuniai. Nuomonės dėl tikslią veislės istorijos skiriasi. Kai kas teigia, kad veislė yra įvairių ispaniškų sausumos spanielių atšaka. Pagal kitą teoriją veislė buvo sukurta sukryžminus senuosius vandens spanielius, senuosius ispanų pointerius ir ankstyvojo tipo springerspanielius. Seniausias žinomas literatūros šaltinis, kuriame rašoma apie seterių veisles, yra 1576 m. vertimas iš lotynų kalbos („Apie anglų šunis“, autorius dr. Johannes Caius), bet vis tiek nėra visiškai aišku, ar tekste minimi šiuolaikinių seterių pirmtakai. Pirmoji veislių paroda, kurioje dalyvavo anglų seteriai, įvyko 1859 m. Niukasle prie Taino, Anglijos šiaurės rytuose.

Charakteris

Anglų seteriai draugiški, gero būdo šunys, prisirišantys prie savo šeimos narių. Jie gyvybingi, bendrauti mėgstantys šunys, kurie praneš apie atvykėlius, o paskui su jais elgsis taip, lyg pažinotų visą gyvenimą! Jie gerai „sutaria“ su vaikais ir yra labai pakantūs. Jie iš prigimties „sutaria“ su kitais šunimis ir naminiais gyvūnais.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, anglų seteriams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų arba klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Kurtumas taip pat gali būti paveldimas sutrikimas, galima dar jauną šunį patikrinti, ar jis nėra kurčias.

Mankšta

Šios veislės šunims reikia gana daug mankštintis – liekno sudėjimo suaugusiam šuniui reikėtų maždaug dviejų ir daugiau valandų per dieną. Jie turi polinkį klajoti, todėl įsitikinkite, kad jūsų kiemas gerai aptvertas.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Anglų seteriai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Anglų seteriams reikia nemažai priežiūros – šukuoti ir kirpti, kad jie atrodytų kuo geriau. Būtina reguliariai pakirpti plaukus tarpupirščiuose ir po ausimis. Kad būtų išvengta infekcijų, į ausis reikia leisti patekti orui. Plunksniškam kailiui dėmesio reikia nuolat. Jei šuo dalyvaus parodose, jam reikės skirti gerokai daugiau dėmesio.