Bordo dogas

Bordo dogas

Šie milžiniško dydžio šunys yra didele, plačia ir apvalaina raukšlėta galva Jų kaklas ir kūnas tvirti ir raumeningi, krūtinė plati ir gerai išsivysčiusi. Kailis trumpas ir gana švelnus, gali būti įvairių gelsvai rudų atspalvių. Suaugę patinai yra maždaug 60–68 cm ūgio, sveria mažiausiai 50 kg; suaugusios patelės yra 58–66 cm ūgio, sveria mažiausiai 45 kg.

Bordo dogas
 • Dydžio kategorija: Labai didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Bordo dogas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Bordo dogas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Bordo dogai yra senovinė Prancūzijos veislė. Manoma, kad tai tiesioginiai Romos molosų palikuonys. Prancūzijos dvaruose jie buvo auginami XII a., medžiojo kiaules, šernus, vilkus ir lokius. Viduramžiais šie šunys varydavo galvijus. Jie netgi dalyvaudavo kare ir saugodavo avių bandas, taip pat būdavo naudojami gyvulių pjudymo ir šunų kovose. XX a. veislės populiarumas sumažėjo, bet dabar šių šunų skaičius didėja.

Charakteris

Bordo dogai užmezga artimus ryšius su savo šeimos nariais, nemėgsta būti palikti vieni ilgam laikui. Iškilus grėsmei jie gina savo šeimą ir teritoriją. Tinkamai išveisti, socializuoti ir dresuoti, jie labai gerai sutaria su vaikais ir pakenčia naminius gyvūnus, jei nuo mažens prie jų pripratinami. Jie stengiasi įtikti, turi būti nuosekliai ir ramiai dresuojami.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, Bordo dogams gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę. Taip pat jie linkę į odos infekcijas didžiosiose odos klostėse.

Mankšta

Jiems nereikia tiek daug mankštintis, kaip būtų galima tikėtis, – suaugusiam šuniui turėtų pakakti maždaug valandos per dieną. Turėtų užtekti kelių pasivaikščiojimų per dieną, trumpam paleidžiant laisvai palakstyti ir pažaisti. Dėl per didelio fizinio krūvio per jauname amžiuje vėliau gali išsivystyti kaulų ir sąnarių problemų.

Mityba

Milžiniškų šunų veislių šunys pasižymi didžiuliu apetitu, dėl skirtingų sąnarių ir kremzlių poreikių jiems reikalingas kitoks mineralų ir vitaminų balansas. Bordo dogai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šią riziką mėginkite sumažinti duodami mažesnes ir dažnesnes ėdalo porcijas.

Priežiūra

Kailio priežiūra gana lengva. Gumine šukavimo pirštine kartą per savaitę perbraukite trumpą kailį, kad pašalintumėte išslinkusius ar negyvus plaukus – daugiau nieko daryti nereikia. Kad neprasidėtų odos infekcija, reguliariai reikia valyti odos klostes ant veido.