Dalmatinas

Dalmatinas

Veislė išsiskiria unikaliu dėmėtu kailiu, kuris trumpas, lygus ir žvilgantis. Dėmės gali būti juodos arba rausvai rudos baltame fone. Dalmatinai yra kvadratinio sudėjimo, todėl yra proporcingi, stiprūs ir raumeningi šunys. Suaugę dalmatinai sveria 23–25 kg. Suaugę patinai yra 58–61 cm ūgio, o patelės – nuo 56 iki 58 cm.

Dalmatinas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Dalmatinas
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Dalmatinas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Dalmatinai yra senovinė veislė, žinoma nuo 2000 m. pr. Kr. – graikų frizuose ir paminkluose buvo vaizduojami dėmėti šunys, dirbantys senovės graikų, romėnų ir Egipto kovos vežimuose. Labai ankstyvų duomenų apie veislę randama Dalmatijoje (Kroatija), iš kur ir kilo pavadinimas. Dalmatinai buvo kariniai šunys, sienų patruliai, taip pat traukdavo vežimus, ganydavo avis, dalyvaudavo medžioklėse, pasirodydavo cirke ir, be abejo, lydėdavo keliautojus. Kad ir kokia būtų kilmė, dalmatinai su arkliais dirbo bent jau nuo viduramžių.

Charakteris

Dalmatinai yra draugiški ir bendrauti mėgstantys šunys, bet, jei nuo mažens nėra rūpestingai ugdomi ir pakankamai mankštinami, gali tapti nervingi. Jie atsidavę ir ištikimi, visada nori įtikti; jie mėgsta būti draugijoje ir kvailioti. Vis dėlto jų galia ir ištvermė kai kuriems šeimininkams gali būti per didelis iššūkis. Jiems susitupėti reikia mažiausiai dvejų metų, o dažnai ir daugiau!

Sveikata

Labiausiai veislei įprasta sveikatos problema yra kurtumas; ar šuo nėra kurčias, galima patikrinti jaunystėje. Taip pat jiems dažnai susidaro tam tikro tipo tulžies akmenys.

Mankšta

Kol dalmatinai dar šuniukai, saugokite juos nuo per didelio fizinio krūvio. Suaugę dalmatinai yra neįtikėtinai ištvermingi ir vidutiniu tempu gali keliauti neribotą laiką. Suaugusiems liekno sudėjimo šunims rekomenduojama mankštintis daugiau nei dvi valandas per dieną. Kadangi turi medžioklės instinktų, jie mėgsta bėgioti, šokinėti ir laipioti, todėl visada reikėtų pasirūpinti jų saugumu.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Kadangi kailis trumpas ir standus, šios veislės šunų nereikia pernelyg puoselėti ir kirpti. Kartą per savaitę perbraukite per kailį šukavimo pirštine, kad pašalintumėte negyvus plaukus, užbaikite glostydami švelnia audinio skiaute, kad kailis žvilgėtų.