Kinų kuoduotasis

Kinų kuoduotasis

Kinų kuoduotieji yra dviejų atmainų: beplaukiai (su plaukų kuokštais ant galvos, kojų ir uodegos) bei ilgo ir švelnaus plauko plaukuotieji, turintys dvigubą kailį. Taip pat veislei būdingi du kūno tipai: smulkių kaulų, gležnai atrodanti atmaina ir stambesni, kresni šunys. Idealus suaugusių šunų ūgis yra 28–33 cm, patelių – 23–30 cm. Visiškai suaugusių svoris neturėtų viršyti 5,4 kg. Kailis gali būti įvairių spalvų ir jų derinių.

Kinų kuoduotasis
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Kinų kuoduotasis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Trumpiau nei 1 val.
Kinų kuoduotasis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Tiksli šios veislės kilmė nežinoma, bet manoma, kad jie kilo iš beplaukių Afrikos šunų, kuriuos kinai kryžmino su nykštukinių veislių šunimis, kad sukurtų mažus beplaukius šunis kompanionus. Sakoma, kad tokius šunis laikė karališkoji Hanų dinastija, o šunys saugodavo brangenybes. Kinų jūreiviai šios veislės šunų pasiėmė į kelionę aplink pasaulį, ir plaukiant didesni kinų kuoduotieji padėjo suvaldyti laivo žiurkių populiaciją. Tyrinėtojai XVI a. šios veislės šunų pavyzdžių rado Meksikoje ir kitose Centrinės ir Pietų Amerikos dalyse.

Charakteris

Kinų kuoduotieji yra laimingi, draugiški ir gero būdo šunys. Tai mylintys augintiniai, kurie mėgaujasi žmonių draugija ir nemėgsta būti per ilgai paliekami vieni. Jie yra žaismingos prigimties ir labiausiai mėgsta įsitaisyti brangiajam šeimininkui ant kelių.

Sveikata

Kinų kuoduotieji gali būti linkę į odos problemas ir nudegimus saulėje. Panašiai, kaip ir kiti smulkių šunų veislių šunys, jie gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema; kaip ir daugeliui veislių, jiems gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų, todėl rekomenduojama tikrinti akis.

Mankšta

Kadangi kinų kuoduotieji yra maži šunys, jiems nereikia labai daug mankštintis – pakanka maždaug 30 minučių per dieną.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Ilgą plaukuotosios atmainos šunų kailį reikia šukuoti kelis kartus per savaitę. Beplaukės atmainos šunims reikia prižiūrėti uodegos bei kojų kailį ir kuodą; odą reikia drėkinti, jei ji išsausėja, taip pat saugoti nuo saulės, kad nenudegtų. Prižiūrėdami dantis turėkite omenyje, kad beplaukės atmainos šunys linkę į prastą dantų būklę ir gana įprasti atvejai, kai jiems trūksta dantų.