Česapyko įlankos retriveris

Česapyko įlankos retriveris

Tai dideli, raumeningi ir galingi šunys plėvėtomis kojomis. Jų vandeniui atsparus kailis yra trumpas ir storas, sudarytas iš šiurkštaus riebaluoto viršutinio kailio sluoksnio ir plono vilnonio poplaukio. Kailio spalva primena nudžiūvusią žolę, tai tarpinis variantas tarp šiaudų ir rudos spalvos; taip pat šunys gali būti rusvi / auksiniai arba rudi. Suaugę patinai yra 58–66 cm ūgio ir 29,5–36,4 kg svorio. Suaugusios patelės yra 53–61 cm ūgio ir 25–31,8 kg svorio.

Česapyko įlankos retriveris
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Česapyko įlankos retriveris
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Česapyko įlankos retriveris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Česapyko įlankos retriveris yra amerikietiška veislė, sukurta iš britiškų šunų. Jie veisėjų išveisti tam, kad dirbtų vandenyje, atneštų antis ir kitus paukščius. Kaip pasakoja legenda, Merilando pakrantėje 1807 m. sudužo laivas su dviem Niufaundlando šuniukais. Šuniukai buvo atiduoti gelbėtojams kaip padėka. Abu šunys buvo suporuoti su vietiniais šunimis, o atsivesti šuniukai sukryžminti su lygiaplaukiais ir garbanotaisiais retriveriais, airių vandens spanieliais ir kunhaundais – taip atsirado tokie Česapyko įlankos retriveriai, kokius pažįstame šiandien.

Charakteris

Česapyko įlankos retriveriai yra nepriklausomo būdo ir mąsto savarankiškai, bet vis tiek yra prieraišūs. Jie myli vaikus, nors kartais gali žaisti šiurkštokai. Česapyko įlankos retriveriai iš prigimties linkę saugoti. Jie linksmi ir gyvybingi, mėgaujasi gyvenimu ir kitų šunų bei žmonių draugija. Naujokams šunų šeimininkams tai nėra geriausia veislė.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, Česapyko įlankos retriveriams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų arba klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Česapyko įlankos retriveriams reikia daug mankštintis – negaudami pakankamai fizinio krūvio jie gali elgtis netinkamai. Šiems šunims reikia mankštintis daugiau nei dvi valandas kasdien; jie mėgsta vandenį – plaukioti ir atnešti numestą daiktą. Jiems netinka gyvenimas mieste ar dykinėjimas.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Česapyko įlankos retriveriai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Česapyko įlankos retriverių kailis yra storas ir trumpas, su tankiu vilnoniu poplaukiu. Kailis gali būti banguotas, bet nėra garbanotas; liečiant atrodo riebaluotas. Patartina šio šuns nemaudyti, nes galima pažeisti vandeniui atsparų kailį. Taip pat atsargiai šukuokite – tai būtina tik tada, kai šuo šeriasi. Šukuojant bus pašalinti negyvi ir išslinkę plaukai. Maudant ir per smarkiai šukuojant gali būti pažeista kailio tekstūra.