Kanaano šuo

Kanaano šuo

Kanaano šunys yra vidutinio dydžio, kvadratinės formos, išvaizda panašūs į špicus. Jų kailis storas ir tankus, susijaudinus ir judant uodega užsiriečia virš nugaros. Šiurkštus ir tiesus kailis trumpas arba vidutinio ilgio, spalva būna nuo smėlinės iki rausvai rudos, baltos ar juodos. Idealiu atveju Kanaano šuo turėtų būti 50–60 cm ūgio, sverti 18–25 kg.

Kanaano šuo
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Kanaano šuo
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Kanaano šuo
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Kanaano šuo yra senovinė veislė, kilusi iš Vidurinių Rytų. Senovės izraelitai laikė juos kaip sarginius šunis ir bandų ganytojus. Izraelitams išsisklaidžius, kartu iškeliavo jų šunys, atšiaurias sąlygas ištvėrė tik patys stipriausi ir sumaniausi. Kai kuriuos šunis savo stovykloms ir bandoms saugoti pasiėmė beduinų gentys. XX a. ketvirtajame dešimtmetyje atsiskyrusioms Izraelio gyvenvietėms prireikė sarginių šunų. Kanaano šunys pasirodė idealus pasirinkimas – jie buvo pusiau laukiniai ir galėjo išgyventi atšiauriomis sąlygomis. Šiandien šie šunys vis dar saugo beduinų gentis, o Izraelio kariuomenė juos naudoja apsaugai ir patruliavimo reikmėms.

Charakteris

Kanaano šunys nėra žmonių sukurta veislė – tai viena iš nedaugelio dabar egzistuojančių natūralių veislių. Ilgainiui jie buvo prijaukinti, bet pasižymi labai stipriais išgyvenimo instinktais, todėl gali būti nepriklausomi ir nepatiklūs. Jie saugo savo teritoriją, bet nėra agresyvūs žmonėms, gina savo šeimą – ir suaugusiuosius, ir vaikus. Su kitais šunimis jie gali nesutarti, gali būti agresyvūs su tos pačios lyties šunimis, todėl būtina ankstyva socializacija.

Sveikata

Kanaano šunys yra sveika veislė, kuriai būdinga nedaug žinomų sveikatos problemų. Rekomenduojama įvertinti veisiamų šunų klubų būklę ir patikrinti regą, kad neiškiltų veislei būdingų problemų.

Mankšta

Šiems šunims patinka mankštintis, jie labai judrūs ir atletiški. Jie prisitaiko prie galimybių, kiek laiko galite su jais mankštintis patalpoje arba lauke. Rekomenduojama jiems suteikti bent vieną progą ilgai pabėgioti, mažiausiai valandą kasdien.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Šio šuns kailis tiesus ir šiurkštus, būna trumpas arba vidutinio ilgio, su tankiu poplaukiu. Kailį gali prireikti šukuoti kartą per savaitę. Šunims šeriantis storas poplaukis krinta saujomis ir tuo laikotarpiu juos reikėtų šukuoti kasdien. Tokį kailį geriausia šukuoti šepečiu metaliniais dantimis ar grėbliuku.