Briaras

Briaras

Briarai yra nemaži (bet ne sunkiasvoriai), dailūs šunys patraukliu, išskirtiniu ilgu kailiu. Dažniausiai pasitaikančios spalvos yra juoda ir gelsvai ruda, bet būna ir šviesiai pilka. Šie šunys raumeningi, sudėti tvirtai ir proporcingai. Galva iškelta aukštai ant raumeningo kaklo. Nepaisant akis dengiančių plaukų, jie labai gerai mato! Suaugusios patelės yra 58–65 cm ūgio, sveria apie 34 kg; suaugę patinai yra 61–69 cm ūgio ir sveria apie 38,5 kg.

Briaras
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Briaras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Briaras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Tiksli briarų kilmė nežinoma, bet manoma, kad jie atsirado Europoje viduramžiais, Rytų aviganiams susikryžminus su vietiniais sarginių veislių šunimis. Prancūzijoje iš šio derinio atsirado briarai. Viena senovinės istorijos versija teigia, kad tada, kai buvo nužudytas Aubry Montdidier, vienintelis to liudininkas buvo šios veislės šuo. Šuo nuolat sekiojo žudiką, ir karalius, sužinojęs apie tokį elgesį, įsakė surengti žudiko ir šuns dvikovą (įprastas reiškinys viduramžiais). Laimėjo šuo! Iš briarų fizinių ir darbinių gebėjimų galima spręsti, kad šie šunys galėtų būti tolimi Aubry šunų giminaičiai. Veislei suteiktas pavadinimas kilo iš Prancūzijos regiono Bri pavadinimo.

Charakteris

Iš prigimties sargūs briarai yra tvirti, budrūs ir drąsūs šunys. Jei nėra tinkamai valdomi, su kitais šunimis gali elgtis šiek tiek agresyviai. Tinkamai pripratinti su kitais namų augintiniais sutaria. Geriausiai jie jaučiasi namuose, būdami šeimos nariais, o į nepažįstamus žmones reaguoja įtariai. Tai gyvybingi šunys, mėgstantys dalyvauti žaidimuose, kurie gali tapti audringi, bet niekada nebus grėsmingi. Vis dėlto reikėtų būti atidesniems, jei namuose yra mažesnių vaikų.

Sveikata

Briarai yra sveika veislė. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Kad šios veislės šunys išeikvotų turimą energiją, jie turi daug mankštintis. Jie mėgsta plaukioti ir bėgioti, kasdien turėtų fiziškai mankštintis daugiau nei dvi valandas.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Briarai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Kailio priežiūrai reikia skirti daug dėmesio, nors pas profesionalų kirpėją vesti nebūtina. Kad jie mažiau šertųsi, kailis nesusiveltų, būtų švarus ir be kaltūnų, šiurkštų dvigubą kailį reikia dažnai šukuoti šepečiu ir šukomis. Rekomenduojama šukuoti eilėmis (šukavimo technika, kai šukuojama aukštyn, sluoksnis po sluoksnio) iki pat odos. Reikia pasirūpinti, kad ausų vidus būtų švarus, pašalinti plaukų perteklių. Taip pat reguliariai reikia pakirpti plaukus tarpupirščiuose.