Rusų kurtas

Rusų kurtas

Šie aukšti, elegantiški kurtai pasižymi išdidžiai iškelta ilga, siaura galva. Tai gražūs šunys, simbolizuojantys galią, drąsą ir greitį. Jų kailis šilkiškas, vidutinio ilgio, plunksniškas (ilgesnis plaukas) ties kojomis, papilvėje ir uodegoje. Kailis būna baltos, aukso, rusvos, pilkos, juodai margos spalvos ir dėmėtas. Suaugusios patelės yra mažiausiai 68 cm ūgio, sveria apie 34 kg. Suaugę patinai yra mažiausiai 74 cm ūgio, sveria apie 41 kg.

Rusų kurtas
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Rusų kurtas
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 2 val.
Rusų kurtas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Rusų kurtai dar nuo XVII a. Rusijoje buvo naudojami vilkams persekioti. Rusijos kunigaikštis atsivežė kelis kurtus iš Arabijos, bet šie neištvėrė atšiaurių Rusijos žiemų. Antrąjį kartą jis sukryžmino skalikus su vietinėmis veislėmis, greičiausiai totorių skalikais ar ilgakojais aviganiais. Dėl savo švelnaus temperamento ir egzotiškos išvaizdos šie šunys buvo puikios dovanos, carų dovanojamos Europos karaliams. Po Rusijos revoliucijos 1917 m. rusų kurtai buvo siejami su valdančiąja klase, ir daug veisyklų buvo sunaikintos; veislė išliko tik todėl, kad jos atstovų buvo padovanota Vakarų pasauliui.

Charakteris

Nepaisant dydžio, šie gero būdo šunys yra švelnūs ir ramiai elgiasi namuose. Nuo nepažįstamų jie gali laikytis atokiai ir būti santūrūs. Kitus panašiai nusiteikusius šunis jie pakenčia, bet anksti turi būti pratinami prie kačių ir kitų augintinių, nes visada reaguoja pamatę bėgantį gyvūną.

Sveikata

Rusų kurtai yra sveika, tvirta veislė. Kaip ir daugelio kitų veislių šunims, jiems gali išsivystyti tam tikrų paveldimų regos sutrikimų, todėl reikia tikrinti veisiamų šunų akis. Šios veislės šunims gali būti paveldima hipotirozė (sumažėjęs skydliaukės aktyvumas).

Mankšta

Nors rusų kurtai yra palyginti ramūs namuose, jiems kasdien bent valandą ar daugiau reikia mankštintis, be to, vaikščioti ir bėgioti reikia didelės atviros erdvės. Vis dėlto atsiminkite, kad tai medžiokliniai šunys, todėl jie instinktyviai bėgs paskui bet kokį pastebėtą grobį, taigi būkite atsargūs.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Rusų kurtai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Šilkišką banguotą rusų kurtų kailį reikia reguliariai šukuoti (du ar tris kartus per savaitę), dažnai reikia pakirpti plaukus tarpupirščiuose. Šėrimosi laikotarpiu jiems išslenka labai daug plaukų.