Borderterjeras

Borderterjeras

Borderterjerai yra vidutinio dydžio su charakteringa ūdrą primenančia galva. Visų pirma jie yra darbiniai šunys, atitinkamai taip ir atrodo. Jų šiurkštus ir tankus kailis būna įvairių spalvų, įskaitant rusvą, kviečių, žilstelėjusią ir gelsvai rudą arba mėlyną ir gelsvai rudą. Suaugę patinai vidutiniškai yra 30,5 cm ūgio, sveria 6–7 kg. Suaugusios patelės yra apie 28 cm ūgio, o sveria 5–6,5 kg.

Borderterjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Borderterjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 2 val.
Borderterjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Borderterjerai pirmiausia pasirodė XVIII a. ir nuo tada nedaug pasikeitė. Škotijos Borderso srityje jie buvo naudojami kaip darbiniai terjerai, gaudantys gyvulius medžiojančias lapes. Per savo istoriją dar buvo vadinami „Reedwater“ ir „Coquetdale“ terjerais, bet šiais laikais vadinami borderterjerais. Kaimo vietovėse jie vis dar yra darbiniai šunys, bet miestuose daugiausia yra šeimos kompanionai.

Charakteris

Borderterjerai yra prieraišūs, linksmybes mėgstantys šunys. Jie narsūs, prisitaikantys ir gerai sutaria su žmonėmis, ypač su vaikais. Nors santykinai nerūpestingi, jie yra nepriklausomo būdo ir mėgsta patys priimti sprendimus. Borderterjerai mėgsta gaudyti triušius ir voveres, bet darniai sutaria su kitais namų augintiniais, jei yra socializuoti ir rūpestingai pripratinti. Šiuos šunis vienodai tinka laikyti namuose mieste ir užmiestyje.

Sveikata

Borderterjerai yra labai sveiki šunys. Nors yra tam tikrų su veisle siejamų problemų (pvz., regos sutrikimai, epilepsija), jos pasitaiko palyginti retai.

Mankšta

Borderterjerai yra labai aktyvūs šunys, išveisti persekioti grobį, todėl turi ryškius medžioklės instinktus. Jiems reikia bent po valandą kasdien mankštintis, bet patiktų ir daugiau. Jie gali vaikytis bet kokius sudominusius nedidelius padarus, kad ir kas šie būtų. Taip jie gali patekti į bėdą, bet apie tai žinantis šeimininkas, anksti pradėjęs tinkamai dresuoti, gali situaciją suvaldyti.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Trumpą ir tankų borderterjerų kailį prižiūrėti paprasta. Šukuojant pašalinamos šiukšlės, per pasivaikščiojimus įlindusios giliai į kailį. Taip pat naudinga kailį retkarčiais nupešti.