Bergamo aviganis

Bergamo aviganis

Bergamo aviganio kailis – įspūdingiausia šio šuns ypatybė. Jis riebaluotas, ilgas, tankus ir nukaręs palaidais kaltūnais. Kailis būna pilkos, juodos, Izabelės spalvos (blankus / dėmėtas gelsvai rusvas) arba šviesus gelsvai rudas. Visiškai suaugę šie dideli ir galingi šunys yra 58–62 cm ūgio, patelių ūgis yra 54–58 cm. Suaugę šunys sveria 32–38 kg, kalės – nuo 26 iki 32 kg.

Bergamo aviganis
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Susivijęs / gauruotas
Bergamo aviganis
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 2 val.
Bergamo aviganis
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Laikoma, kad Bergamo aviganiai, senovinė ganymo ir saugojimo veislė, prieš tūkstančius metų kilę iš Persijos, kur lydėjo klajoklius ūkininkus, ginė bandas dažnai atšiauriomis sąlygomis ir saugojo jas nuo plėšrūnų. Kai kurie klajokliai apsistojo Italijos Alpėse, ir šunys buvo pavadinti pagal regioną, kuriame buvo aptikti – Bergamo. Veislė beveik išnyko po karo Italijoje sumažėjus vilnos gamybai, bet ją atgaivino atsidavę veisėjai.

Charakteris

Veislės sarginė prigimtis matyti ir šiandien: šie šunys iš prigimties atsargūs ir akyli, pasižymi stipriu saugojimo instinktu. Dėl to svarbi ankstyva socializacija ir patyrusio šeimininko vadovavimas. Tai nėra ideali veislė pirmą kartą įsigyjantiems šunį šeimininkams. Šie šunys mėgsta būti dresuojami ir labai nori įtikti.

Sveikata

Panašu, kad Bergamo aviganiai yra labai sveika veislė, neturinti jokių pripažintų veislei būdingų problemų.

Mankšta

Būtina kasdien maždaug valandą mankštintis, nors šie energingi šunys yra labai ištvermingi ir bus labai patenkinti gavę progą pasimankštinti daugiau. Grįžę namo išrinkite iš kailio visas prisirinkusias šiukšles!

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Kai kurių stambių šunų veislių šunys, kad ir Bergamo aviganiai, linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Tai ypatingas kailis, kuriam įvairiais augimo etapais reikalinga skirtinga priežiūra. Iš pradžių šuniuką pakanka iššukuoti kartą per savaitę. Vis dėlto nuo maždaug 10 mėnesių iki trejų metų amžiaus švelnų šuniuko kailiuką ima keisti suaugusio šuns kailis, ir jį reikia prižiūrėti kasdien, kad kailis susisuktų į virvutes. Po trejų metų susiformuoja visi kaltūnai, ir kailiui tereikia visai mažai priežiūros – tiesiog dukart per mėnesį prašukuoti ir kelis kartus per metus išmaudyti. Šuniui sulaukus maždaug penkerių metų, kailis ima siekti žemę.