Biglis

Biglis

Šie tvirti ir drąsūs maži šunys yra malonios išraiškos, kompaktiško ir sportiško sudėjimo. Jų trumpas kailis yra tankus ir atsparus oro sąlygoms, gali būti įvairių spalvų ir raštų (išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme). Jų ūgis yra 33–40 cm, o svoris – apie 10–11 kg.

Biglis
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Biglis
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Biglis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

XVI a. viduryje medžioklinius šunis imta klasifikuoti pagal jų paskirtį, t. y. į kurtus, pėdsekius ir pan. Maždaug tuo laikotarpiu nedidelių šunų veislei, išveistai gaudyti triušius ir kiškius, buvo duotas pavadinimas „begles“ – išvertus iš prancūzų kalbos tai reikštų plačią gerklę. Tuo apibūdintas šunų polinkis susirinkus draugėn loti visa gerkle. Angliškas pavadinimo variantas yra „Beagle“. Tarp veislės protėvių yra fokshaundai, kiškiniai bigliai ir maži pėdsekiai, vadinami Kerio bigliais.

Charakteris

Bigliai yra gero būdo, išveisti kaip gaujomis gyvenantys šunys, jie gerai sutaria su dauguma kitų šunų. Jie mėgsta vaikus, bet, kad galėtų gerus santykius palaikyti su katėmis, juos reikia su jomis pažindinti nuo mažens. Bigliai yra geri sarginiai šunys, jie loja pastebėję bet ką, kas neįprasta, tačiau jie gali užsimanyt žaisti su vidun patekusiu įsilaužėliu!

Sveikata

Bendrai bigliai yra tvirta sveika veislė. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę. Šios veislės šunims dažniau pasitaiko epilepsija ir tam tikro tipo meningitas (biglių skausmo sindromas).

Mankšta

Bigliams reikia daug mankštintis – apie dvi valandas per dieną ar daugiau. Dėl stipraus medžioklės instinkto jų negalima paleisti nuo pavadėlio, kol gerai neišmoks kvietimo komandų. Vienas iš būdų, kaip suteikti šuniui gerą progą pasimankštinti, – tai leisti jam išnaudoti prigimtinį medžioklės talentą. Tarp biglių šeimininkų populiarios šunų varžybos laukuose.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Šiuos veislės šunis lengva prižiūrėti, pakanka kartą per savaitę greitai perbraukti kailį norint surinkti išsišėrusius plaukus. Viena nedidelė bėda yra ta, kad bigliai mėgsta voliotis smirdančiose atmatose. Laimei, juos gana lengva išmaudyti. Ausis reikėtų tikrinti reguliariai, taip pasirūpinant, kad jos būtų švarios ir į jas nepatektų infekcija.