Basethaundas

Basethaundas

Basset Hounds are substantial dogs on short legs ('Basset' comes from the French word 'bas', meaning 'low'). The short, smooth coat comes in any hound colour, but is usually tricolour (black, tan and white) or bicolour (lemon and white). Adult Bassets stand at 33-38cm and weigh from 18 to 27kg.

Basethaundas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Basethaundas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 1 val.
Basethaundas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Basetai kilę iš Prancūzijos, minimi nuo XVI a. Juos veisė viduramžių vienuoliai kaip medžioklinius šunis, medžiojančius priedangoje. Vis dėlto veislė labiausiai suklestėjo XIX a. antrojoje pusėje Britų salose. Porą markizo de Tournono skalikų 1866 m. lordas Galway‘us atsigabeno į Angliją, o šių šunų vada pateko lordui Onslow, kuris pratęsė išskirtinės veislės kūrimą kryžmindamas ją su atsivežamais koltri veislės šunimis iš Normandijos. Netrukus šis šunų įvežimas baigėsi, ir britiškasis basetų variantas toliau vystėsi nepriklausomai.

Charakteris

Nors jie atrodo paniurę ir rimti, šie šunys mėgsta bendrauti, yra ramūs ir žaismingi. Jie meilūs žmonėms, mėgsta vaikus ir gerai sutaria su šunimis bei kitais naminiais gyvūnais. Jie draugiški nepažįstamiems žmonėms, bet pajutę pavojų garsiai loja. Jiems būtina draugija, todėl, jei tenka palikti šunį vieną, geriau laikyti du basethaundus.

Sveikata

Labiausiai įprasta basethaundų sveikatos problema susijusi su jų kūno forma. Jiems neretai išsivysto stuburo sutrikimų, nenormaliai vystosi sąnariai, ypač alkūnių, o dėl nutukimo šios problemos gali paūmėti. Taip pat basethaundai linkę į ausų ir odos infekcijas, įvairius regos sutrikimus, todėl jų sveikata turi būti reguliariai tikrinama.

Mankšta

Jiems reikia maždaug valandą per dieną mankštintis. Basethaundai, gavę progą, gali aptingti, todėl turi mankštintis, kad nepriaugtų per daug svorio, dėl kurio ateityje gali kilti nugaros problemų. Vis dėlto spartaus augimo laikotarpiu sportą reikėtų riboti, kad neatsirastų sąnarių komplikacijų. Dėl kūno ilgio basetams nereikėtų leisti lipti laiptais aukštyn ir žemyn, kol jie nesulauks 18 mėnesių.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis. Plačiakrūtiniai basetai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Trumpam glotniam kailiui nereikia daug priežiūros – paprastai kartą per savaitę pakanka greito perbraukimo šepečiu. Prireikus išvalykite odos klostes ir reguliariai tikrinkite ilgas ausis, kad problemas pastebėtumėte iš anksto.