Basset Griffon Vendeen (Petit)

Basset Griffon Vendeen (Petit)

Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra mažo / vidutinio ūgio, stiprūs pėdsekiai didele krūtine. Jiems būdinga basetams įprasta forma – kūnas labiau ištįsęs į ilgį nei aukštį ir nedaug pakilęs nuo žemės. Suaugusių šunų ūgis siekia apie 34–38 cm. Šiurkštus vidutinio ilgio kailis būna baltos ir citrinų, oranžinės, sabalo spalvos, žilstelėjęs ar su juodomis žymėmis, taip pat trispalvis.

Mažasis Vandėjos grifonas basetas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Mažasis Vandėjos grifonas basetas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 2 val.
Mažasis Vandėjos grifonas basetas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Mažojo Vandėjos grifono baseto kilmę galima atsekti iki XVI a., šie šunys kilę iš vakarų Prancūzijos Vandėjos regiono. Vandėjos grifonai basetai yra dviejų tipų – mažieji ir didieji. Iš pradžių abiejų tipų šunys būdavo iš vienos vados ir tik nuo XX a. 8 dešimtmečio buvo uždrausta šias dvi rūšis kryžminti. Šie šunys ir šiandien pavieniui ar po kelis naudojami šernams medžioti, triušių ir kiškių pėdsakams aptikti.

Charakteris

Didieji Vandėjos grifonai basetai yra linksmi ekstravertiški šunys, mėgstantys aktyvų gyvenimą. Jie gali būti užsispyrę, nepriklausomi ir įžūlūs, todėl jiems reikia patyrusio ir pakantaus šeimininko. Vis dėlto šie šunys visada nori įtikti. Jie gerai sutaria su kitais šunimis, vaikais ir nepažįstamais žmonėmis.

Sveikata

Kaip ir daugelis kitų veislių šunų, didieji Vandėjos grifonai basetai gali turėti paveldimų regos sutrikimų, todėl prieš veisiant rekomenduojama patikrinti visų šunų akis. Epilepsija serga ir didieji, ir mažieji grifonai basetai.

Mankšta

Didiesiems Vandėjos grifonams basetams reikia mankštintis valandą ar daugiau per dieną, taip pat jiems būtina pažaisti ir pabūti gryname ore. Tai gyvenimą užmiestyje mėgstantys šunys, vis dar išlaikę medžiotojų instinktus. Jie mėgsta sekti bet kokiais aptiktais kvapais ir kartais tiesiog negirdi nieko aplinkui!

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Oro sąlygoms atsparus kailis sudarytas iš storo poplaukio ir šiurkštaus vidutinio ilgio viršutinio kailio sluoksnio. Šukuoti reikia kartą per savaitę, taip pat būtina reguliariai valyti ausis.