Basendžis

Basendžis

Šie maži arba vidutinio ūgio šunys išsiskiria standžiai susukta uodega ir raukšlėta kakta. Lygus, trumpas ir žvilgantis kailis būna rudos ir baltos, juodos ir baltos, juodos su gelsvai rusva ir baltos spalvų, rudmargis, rudmargis su balta, taip pat trispalvis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Idealus suaugusių šunų ūgis ties ketera (nuo žemės iki aukščiausios menčių vietos) yra 43 cm, patelių – 40 cm. Idealus visiškai suaugusio šuns svoris siekia 11 kg, patelių – 9,5 kg.

Basendžis
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Basendžis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 1 val.
Basendžis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Greičiausiai basendžiai buvo išveisti kaip faraonų šunys kompanionai, šių šunų portretų yra Egipto piramidėse. Ilgainiui veislė paplito Centrinėje Afrikoje, kur buvo naudojama ilgadantėms ir nendrynų žiurkėms gaudyti Kongo regione. Šios didžiulės agresyvios žiurkės buvo tikra grėsmė vietinių gyventojų galvijams, todėl geri medžiokliniai šunys buvo būtini. Veislė Vakarų pasauliui buvo nežinoma iki Viktorijos laikų, kol ankstyvieji Afrikos tyrinėtojai nepranešė apie „nelojančius šunis“.

Charakteris

Šie šunys unikalūs tuo, kad nemoka loti, vis dėlto susijaudinę geba jodliuoti! Budrūs, nepriklausomi, protingi, gebantys pasirūpinti savo kailio priežiūra ir praktiškai bekvapiai, šie šunys labai panašūs į kates – netgi žinoma atvejų, kai jie karstosi medžiais ir tvoromis kaip katės. Šie šunys meilūs savo šeimos nariams, bet atokiai laikosi nuo nepažįstamų. Basendžiai linkę peštis su kitais šunimis, todėl būtina ankstyva socializacija.

Sveikata

Labiausiai paplitusi paveldima basendžių būklė yra inkstų liga (Fankonio sindromas) ir tam tikra anemijos forma. Abi šios būklės nustatomos genetiniais testais. Kaip ir daugelio kitų veislių šunims, jiems gali išsivystyti paveldimi regos sutrikimai. Dėl to svarbu prieš veisiant patikrinti regą ir atlikti genetinius tyrimus.

Mankšta

Išveisti medžioti nelygiose vietovėse, basendžiai turi mankštintis bent po valandą per dieną, o jei galėsite jiems skirti daugiau laiko, jiems bus tik į naudą. Nors basendžiai nelengvai dresuojami, patartina su jais užsiimti tam tikros rūšies šunų sportu, kad jie būtų fiziškai ir protiškai sveiki. Jie nesuvokia eismo, todėl mankštintis arti kelių reikėtų atsargiai.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Basendžiai savo kailio priežiūra iš esmės pasirūpina patys. Kailis trumpas ir švelnus, jį galima perbraukti pirštine kartą per savaitę ir taip surinkti išsišėrusius plaukus. Periodiškai reikėtų patikrinti ausis ir nagus. Daugiau ypatingos priežiūros nereikia.