Australų piemenų šuo

Australų piemenų šuo

Šių kompaktiško sudėjimo, vidutinio dydžio raumeningų šunų ūgis visiškai suaugus siekia 46–51 cm (patinų) arba 43–48 cm (patelių), jie sveria 17–23 kg. Kailis būna mėlyno atspalvio; mėlynas ir gelsvai rudas; mėlynas, juodas ir gelsvai rudas; mėlynas su dėmėmis; rusvas; rusvas su gelsvai rudu atspalviu; gali būti su rusvomis dėmėmis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

Australų piemenų šuo
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Australų piemenų šuo
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ne per daug triukšmingas
 • Mankšta: Iki 2 val.
Australų piemenų šuo
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Anglų gyvulių augintojus koliai į Australiją atlydėjo XIX a. pradžioje, bet dėl atšiaurių sąlygų ir sunkiai suvaldomų bandų reikėjo tvirtesnių šunų. Taigi 60 metų buvo kryžminami įvairūs šunys, turintys tam tikrų gebėjimų, įskaitant dingus, įvairius kolius ir aviganius, kelpius, dalmatinus ir bulterjerus. Galiausiai XIX a. pabaigoje buvo išveisti šunys, galintys ganyti bandas (kandžiojantys gyvulių užkulnius), dirbti su žmonėmis, vadovautis savo iniciatyva ir ištverti bet kokias oro sąlygas – ekstremalų lietų, šaltį ar karštį. Tai tvirti šunys – pranešama, kad darbinis australų piemenų šuo, vardu Bliujis, sulaukė 29 metų ir nugaišo 1939 m.

Charakteris

Australų piemenų šunys iš prigimties vengia nepažįstamų žmonių ir pasižymi stipriais sarginiais instinktais, todėl ypač svarbi ankstyva ir nuosekli socializacija. Rekomenduojama nuo mažens drausti kandžiotis, nes susijaudinęs šuo gali krimstelėti. Šie šunys atsidavę savo šeimai, bet yra labai energingi, todėl ši veislė nėra geriausias pasirinkimas įsigyjant šunį pirmą kartą. Jiems reikia labiau patyrusių šeimininkų.

Sveikata

Australų piemenų šunys yra išskirtinai ištverminga veislė, susidurianti su nedaugeliu sveikatos problemų. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų arba klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Dėl to rekomenduojama prieš veisiant patikrinti regą ir įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Australų piemenų šunims reikia mankštintis maždaug valandą per dieną, nors jie mielai pasimankštintų daugiau, nes yra labai ištvermingi. Atminkite, kad šie šunys labai vikrūs ir gali iššokti labai aukštai, taigi jiems nieko nereiškia nukniaukti maistą nuo stalo ar peršokti ne itin aukštą kiemo tvorą. Neleiskite jam nuobodžiauti, nes jis pats susigalvos pramogų!

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Lygiam dvigubam kailiui nereikia daug priežiūros, užtenka perbraukti šukomis kartą per savaitę. Viršutinis kailio sluoksnis yra šiurkštus ir tiesus, o poplaukis – trumpas ir tankus. Kailis yra maždaug 2,5–4 cm ilgio, trumpas ant galvos ir ilgesnis pilvo srityje ir už kojų.