Aliaskos malamutas

Aliaskos malamutas

Malamutai, išvaizda primenantys vilkus, yra dideli impozantiški šunys, pasižymintys tipinėmis špicų charakteristikomis (virš nugaros užsirietusia uodega, labai storu kailiu, stačiomis ausimis ir pleišto formos galva). Visiškai suaugusių malamutų patinų ūgis siekia 64–71 cm, kalių – nuo 58 iki 66 cm, svoris svyruoja nuo 38 iki 56 kg. Kailis gali būti įvairių spalvų ir atspalvių – nuo baltos ir šviesiai pilkos iki juodos, taip pat nuo auksinės iki rudos ir rausvai rudos, būdingos žymės.

Aliaskos malamutas
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Aliaskos malamutas
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Iki 2 val.
Aliaskos malamutas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val..
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Klajoklių inuitų gentis iš šiaurės vakarų Aliaskos, vadinama malamutais, išvedė šią veislę sunkiems kroviniams traukti itin atšiauriomis oro sąlygomis, taip pat kaip pagalbininkus medžioklėje. Šių šunų kilmė panaši, kaip ir kitų arktinių veislių, pavyzdžiui, samojedų ir Sibiro haskių, vis dėlto malamutai buvo išveisti taip, kad pasižymėtų ne greičiu, o jėga. Malamutai apžėlę storu dvigubu kailiu, yra stiprūs ir ištvermingi, todėl nestebina, kad šie šunys buvo naudojami kroviniams per poliarines ekspedicijas tempti – tai atlaikytų tikrai nedaugelis kitų veislių šunų.

Charakteris

Nors jie gali atrodyti kaip vilkai, jų elgesys visai ne toks! Malamutai yra prieraišūs, draugiški kompanionai, nors niekada neturėjusiems šuns šeimininkams tai greičiausiai nebus ideali veislė. Jie mėgsta kasti ir kaukti, gali turėti polinkį medžioti mažus kailinius padarus, pvz., voveres, kates ar mažus šunelius. Dėl to svarbi ankstyva socializacija ir klusnumo lavinimas visą gyvenimą, įskaitant klusnumą kvietimo komandoms.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, Aliaskos malamutams gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Malamutams reikia bent dviejų valandų (pageidautina ir daugiau) per dieną mankštos. Jie mėgsta traukti, todėl svarbu nuo mažens mokyti eiti su pavadėliu! Daugeliui gali patikti šunų krosas, kai jie gali bėgti kartu su savo šeimininkais, bet reikia vengti intensyvaus sporto per karštį.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Aliaskos malamutai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dėl storo poplaukio, kuris gali siekti penkis centimetrus, ir storo šiurkštaus apsauginio viršutinio kailio sluoksnio malamutai yra gerai apsisaugoję nuo atšiaurių oro sąlygų. Tačiau namuose su centriniu šildymu jie gali labai šertis! Šukuojant kasdien galima surinkti nemažai išsišėrusių plaukų.