Turkų van katė

Turkų van katė

Turkų van katės yra didelės ir raumeningos, jų kūnas baltas, o galva ir uodega – su išskirtinėmis žymėmis. Šios katės proporcingos ir atrodo stiprios. Didelės ausys išaugusios aukštai ant galvos, o akys didelės, ovalios ir išraiškingos. Turkų van kačių kailis ilgas, minkštas ir švelnus kaip šilkas, be vilnų poplaukio. Letenos su kuokšteliais, o uodega prašmatniai gauruota. Turkų van kačių kūno spalva daugiausia kreidos baltumo su spalvotomis žymėmis viršugalvyje. Galvos spalvą perskiria vertikali balta žymė it liežuvis. Kartais ant kūno būna mažų spalvotų dėmių, nelyginant pirštų atspaudų. Akys gali būti gintarinės ar žydros arba skirtingų spalvų.

Turkų van katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per dieną
Turkų van katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Turkų van katė
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Labiausiai stebinantis turkų van kačių bruožas – vandens trauka. Šios katės ne tik mėgsta vandenį, bet ir mielai plaukioja. Ši veislė atsirado Turkijoje, vietovėje apie Vano ežerą, – šios katės šimtus metų ten auginamos kaip naminės. XX a. šeštajame dešimtmetyje turkų van kačių į Didžiąją Britaniją atsigabeno iš atostogų grįžusi pora ir pradėjo šias kates su ypatingomis žymėmis veisti Jungtinėje Karalystėje.

Kilmės šalis

Turkey

Kiti vardai

Turkų plaukikė katė

Charakteris

Turkų van katės nepaprastai protingos ir draugiškos, jos puikios kompanionės. Šios katės gyvastingos, mielai žaidžia su žmonėmis arba kitomis katėmis. Turkų van katės švelniabalsės.

Sveikata

Šiuo metu nežinoma konkrečiai su šia veisle siejamų ligų. Kaip ir visas kates, turkų van veislės augintines reikia skiepyti, saugoti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Kad nuostabus šilkinis kailis nesusiveltų, turkų van kates reikia reguliariai šukuoti, geriausia kasdien – taip neatsiranda gniutulų ir raizginių. Jei prie šukavimo šukomis ir šepečiu katės įpratinamos dar būdamos jaunos, išvengiama daug galimų problemų.