Škotų nulėpausė katė

Škotų nulėpausė katė

Pastebimiausias škotų nulėpausių kačių bruožas yra mažos, smarkiai į priekį nulinkusios ausys, dengiančios ausų angas. Ausų galiukai apvalaini. Škotų nulėpausės katės yra vidutinio dydžio, kūnas tvirtas ir kompaktiškas. Galva apskrita, aiškiai matomos ūsų pagalvėlės, kaklas trumpas. Akys didelės ir plačiai atmerktos, jų išraiška labai meili. Škotų nulėpausių kailis trumpas ir tankus. Jo spalvų ir raštų įvairovė didžiulė.

Škotų nulėpausė katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Škotų nulėpausė katė
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Škotų nulėpausė katė
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Škotų nulėpausės katės pavadintos pagal pirmyn nulėpusias ausis. Pirmą kartą ši veislė pastebėta praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje įvykus natūraliai mutacijai. Britų kačių parodų teisėjai ir daugelis veterinarijos gydytojų nusprendė, kad nulinkusios ausys – nepageidaujama deformacija, nes katė negalės jų išsivalyti. Poruojant nulėpauses tarpusavyje taip pat atsirado stuburo, užpakalinių kojų ir uodegos deformacijų. Todėl Jungtinės Karalystės kačių mėgėjų valdančioji taryba (angl. Governing Council of the Cat Fancy) nusprendė neleisti registruoti škotų nulėpausių kačių. Ši veislė yra populiari JAV ir kitur.

Kilmės šalis

Škotija

Charakteris

Nors škotų nulėpausės katės atrodo keistai, jų charakteris labai malonus ir švelnus. Nulėpausės nėra guvios katės, galbūt dėl to, kad judėjimas būna skausmingas.

Sveikata

Nulėpauses visą gyvenimą gali varginti skausminga degeneracinė sąnarių liga. Ji atsiranda, kai dėl škotų nulėpausių mutacijos sužalojamos kremzlės – ši mutacija akivaizdžiausiai paveikia ausų kremzles ir jos nulinksta. Ligai progresuojant sąnariai stingsta, kaulai jungiasi ir judėti pasidaro sunkiau ir skausmingiau. Šiek tiek šlubčiojančios katės vėliau nebenori judėti.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpą tankų škotų nulėpausių kailį lengva prižiūrėti, jo nereikia specialiai šukuoti, bet šukuojant geriau pašalinami negyvi plaukai. Škotų nulėpausių veislės katei pačiai sunku išsivalyti ausis, todėl, kad neprasidėtų infekcija, savininkai iš išorinės ausies dalies turi išvalyti susidariusį vašką ir nešvarumus.