Piksi bobas

Piksi bobas

Piksi bobų veislės katės yra didelės ir daugeliu požiūrių panašios į trumpauodeges, veikiausiai pirmiausia į akis krinta trumpa uodega (tačiau uodegos gali beveik nebūti, ji gali būti trumpa ar net ilga). Kūnas raumeningas, snukis kriaušės formos, o ausys su kuokšteliais. Kailio vilnos papurusios, kailis dėmėtas, fonas būna nuo šviesiai rusvos iki rausvos spalvos. Daugumos Piksi bobų letenėlių nugarinės dalies kailis ir oda būna juodi, ausys su kuokšteliais, labai plaukuotos, lūpos būna juodos, o kailis apie akis baltas, bet akių oda juoda. Dauguma būna trumpaplaukės, bet kai kurios būna ilgo kailio. Akys auksinės arba žalsvai auksinės. Piksi bobai yra viena iš nedaugelio veislių, kurių standartas leidžia daugiapirštystę (papildomus pirštus) – daugiausia septynis.

Piksi bobas
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Piksi bobas
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Piksi bobas
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Piksi bobai atsirado praėjusio šimtmečio devintajame dešimtmetyje JAV iš klojimuose gyvenančių laukinės išvaizdos ir kitų kačių. Šios katės atrodo, kaip sukryžmintos Šiaurės Amerikos trumpauodegės ir naminės katės. Pirmasis kačiukas, iš kurio pradėta ši veislė plėtoti, buvo vardu Piksi, todėl ji ir pavadinta šiuo vardu. Šios veislės atstovų į Europą buvo atgabenta 2001 m., bet čia ji nėra paplitusi.

Kilmės šalis

JAV

Charakteris

Piksi bobai laikomi savimi pasitikinčiais, linkusiais bendrauti ir aktyviais. Kai kurios katės mėgsta bendrauti, kitos būna nedrąsios. Jos garsėja savo „čiulbėjimu“, čiauškėjimu ir urzgimu, dauguma šių kačių kniaukia retai, o kai kurios visai nekniaukia. Kai kada čirškėjimas primena murkimą.

Sveikata

Beveik neturima žinių apie Piksi bobų sveikatą ir nėra duomenų apie jas varginančias problemas. Kai kurios Piksi bobų katės daugiapirštės, t. y. turi daugiau pirštų. Skatinti daugiapirštystę veisiant nerekomenduojama, nes ji gali kelti problemų.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Prižiūrėti trumpaplaukių Piksi bobų kačių kailį lengva, o turinčioms ilgesnį kailį reikės daugiau pagalbos.

Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą.