Rytų trumpaplaukė katė

Rytų trumpaplaukė katė

Rytų katės yra vidutinio dydžio, bet yra sunkesnės nei atrodo. Kūnas panašus į Siamo kačių – ilgas, plonas, ilga kaip botagas uodega, lieknos kojos. Galva trikampė, pleišto formos, tiesus profilis, didelės plačios ausys. Rytų veislės kačių kailis labai trumpas ir prigludęs. Švelnios ir žvilgios tekstūros. Rytų trumpaplaukių kačių spalvų ir raštų įvairovė didžiulė.

Rytų trumpaplaukė katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Rytų trumpaplaukė katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Rytų trumpaplaukė katė
  • Triukšmas: Aukštas

Kilmė

Rytų katės iš tiesų yra kitos spalvos kailio ir žalių akių Siamo katės (išskyrus užsienio baltąsias, kurių akys mėlynos). Jų forma ir būdas visai tokie pat, kaip Siamo kačių. Rytų veislės katės išvestos sukryžminus Siamo kates su kitomis veislėmis, norint kitų spalvų kailio. Juodos „Siamo“ katės gyvuoja jau seniai, bet tik praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje rimtai pamėginta išveisti kitų spalvų kates, tad juodos katės vadinamos juodosiomis Rytų katėmis. Vėliau sukurta kita Rytų kačių veislė – Havanos katės – šokolado spalvos „Siamo“ katės (nepainioti su Havanos rudosiomis, kurios yra kita Amerikos veislė). Nuo to laiko selektyviojo veisimo būdu sukurta daug spalvų ir kailių raštų.

Kilmės šalis

Amerika / Didžioji Britanija

Charakteris

Kaip ir Siamo katės, Rytų veislės katės yra protingos ir smalsios, todėl iš karto pastebimos. Jos labai mėgsta „šnekėtis“ su savo draugais žmonėmis ir tikisi jų atsako. Jos nori būti šeimos narės ir žaisti žaidimus, pavyzdžiui, atnešti popieriaus gniužuliuką. Rytų veislės kates reikia linksminti žaisliukais, jos nemėgsta būti paliktos vienos, taigi, jei visą dieną būnate išėję, verta įsigyti dar vieną Rytų veislės katę.

Sveikata

Rytų veislės katės gyvena net keliolika metų. Nors dauguma Rytų ilgaplaukių gyvena ilgai ir sveikai, esama įvairių ligų, kurios siejamos su Rytų kačių šeima – šios ligos panašios į tas, kuriomis serga Siamo katės, mat jos yra artimos giminaitės.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo žvilgaus Rytų veislės kačių kailio nereikia itin puoselėti, bet joms labai patinka šukuojant gaunamas dėmesys. Rekomenduojama kasmet tikrinti šių augintinių, kaip ir visų kačių, sveikatą, jas skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.