Okikatas

Okikatas

Okikatai yra vidutinio dydžio arba didelės katės su dailiai dėmėtu kailiu. Krūtinė neiškili ir plati, o kojos stiprios ir raumeningos. Galva pleišto formos, prie žandikaulio šiek tiek „kampuota“. Didelės, toli viena nuo kitos esančios ausys yra su kuokšteliais, primenančiais laukines kates. Okikatų kailis trumpas ir glotnus, atlasinės tekstūros. Dėmės gražiai išmėtytos kūno šonuose, ant pečių ir pasturgalio ir sudaro aiškų raštą, kuris tęsiasi ant kojų ir pilvo. Kaktoje aiškiai matyti raina M raidė. Uodega išmarginta tamsesnės spalvos žiedais ir dėmėmis, ji užsibaigia tamsiu galiuku. Okikatai būna įvairių spalvų.

Okikatas
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Okikatas
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Okikatas
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Okikatai yra gana nauja kačių veislė, atsiradusi per eksperimentinį veisimą praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio Amerikoje. Veislininkai mėgino išvesti Siamo kates su Abisinijos kačių žymėmis, bet išvedė kačiuką, kurio dramblio kaulo spalvos kailis buvo su nuostabiomis auksinėmis dėmėmis. Jis atrodė kaip laukinis ocelotas, todėl ir gavo okikato – ocelotinės katės – vardą. Į veisimo programą buvo įtrauktos Amerikos trumpaplaukės katės, taip atsirado nuostabi sidabro spalva ir stipri raumenų bei kaulų sistema. 1988 m. pirmieji okikatai atkeliavo į Didžiąją Britaniją.

Kilmės šalis

Amerika

Charakteris

Nors vedant okikatų veislę siekta panašumo į laukines kates, jų būdas ne toks kaip laukinių. Šios veislės katės protingos ir žaismingos, smalsios ir draugiškos, gali reikalauti dėmesio. Kaip ir visos judrios katės, jos mėgsta draugiją ir labai mėgsta būti su žmonėmis, bet, jei žmonės visą dieną būna darbe, vertėtų įsigyti dvi kates, kad jos būtų kartu.

Sveikata

Šiuo metu duomenų apie paveldimas šios veislės ligas nėra.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Papildoma informacija

Trumpo prigludusio okikatų kailio nereikia daug šukuoti. Rekomenduojama kasmet tikrinti šių augintinių, kaip ir visų kačių, sveikatą, jas skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.