Koratas

Koratas

Korato kačių kailis trumpas, žvilgus ir švelnus, prigludęs prie kūno. Jis būna tik mėlyno atspalvio, o plaukų galiukai sidabriniai. Nosies oda, lūpos ir letenėlių pagalvėlės būna tamsios mėlynai pilkos arba levandų spalvos. Šios katės išvaizda panašios į rusų melsvąsias, bet jų kailis vientisas, o ne dvigubas, jos yra apvalesnės, o akys veikiau žalios kaip peridotas, o ne kaip smaragdas. Galva yra tipiškos širdies formos, ausys ir akys didelės, būdinga „susirūpinimo“ išraiška. Kūnas stiprus ir raumeningas, ne toks ilgas, kaip Siamo kačių, ir ne kresnas, kaip britų trumpaplaukių.

Koratas
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Koratas
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Koratas
  • Triukšmas: Žemas

Kilmė

Korato katės pavadintos pagal Tailando provinciją. Tailande ši veislė dažnai vadinama „Si-Sawat“, arba nešančiomis laimę, Korato kačių pora būdavo tradiciškai dovanojama nuotakai. Gali būti, kad XIX a. Korato katės dalyvavo Didžiosios Britanijos kačių parodoje kaip Siamo mėlynosios katės. Primą kartą Amerikoje Korato katės pasirodė praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, o iš ten 1972 m. pateko į Didžiąją Britaniją. Tai viena iš nedaugelio veislių, kurių katės būna tik vienos spalvos, šiuo atveju – sidabriško mėlio.

Kilmės šalis

Tailandas

Charakteris

Korato katės yra ramaus ir malonaus būdo, bet labai protingos ir žaismingos. Tai puikūs augintiniai, labai ištikimi savo draugams žmonėms.

Sveikata

Koratai – gana ilgaamžės katės, neretai gyvena 18 ar 19 metų. Koratus dažnai vargina gangliozidozė – paveldimas fermentų trūkumas, veikiantis nervų sistemą ir sukeliantis paralyžių. Šiai ligai nustatyti atliekamas tyrimas, taigi, prieš pirkdami kačiuką, būsimi šeimininkai turėtų patikrinti, ar jis atliktas veislininko katėms ir ar jų nevargina ši bėda.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo Korato kačių kailio nereikia pernelyg prižiūrėti, bet šioms katėms patinka būti šukuojamoms švelniu šepečiu ir kartu gauti žmogaus dėmesio. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.

Kiti vardai

Si-Sawat