Kelionė lėktuvu

Kad galėtumėte su šuniu keliauti lėktuvu, jums reikės pasiruošti. Daugelį svarbių dalykų teks atlikti prieš pakylant ir šiuos pasiruošimo veiksmus reikia pradėti tvarkyti septynis ar aštuonis mėnesius prieš kelionę. Susisiekite su veterinaru iš anksto, nes šalis, į kurią vykstate, gali reikalauti specialių skiepų ar sertifikatų.

Keletas patarimų, kurie padės jūsų šuniui kiek įmanoma lengviau pernešti kelionę:

  1. Gyvūnų kelionių schema (PETS) padeda jums keliauti kartu su gyvūnu Europoje. Daugiau informacijos apie PETS rasite mūsų straipsnyje Gyvūnų pasai.
  2. Užsakydami bilietą, praneškite oro linijoms, kad ketinate keliauti su gyvūnu, ir išklausykite rekomendacijų. Informacijos yra ir IATA tinklalapyje.
  3. Ar susipažinote su oro linijų reikalavimais? Pavyzdžiui, gyvūnai turi keliauti krovinių skyriuje, specialiame oro linijų patvirtintame narve.
  4. Pasidomėkite oro linijų tvarka dėl gyvūnų pervežimo – ji įvairiose bendrovėse gali skirtis. Dėl viso pikto pokalbius tvirtinkite dokumentais.
  5. Prieš skrydį uždėkite mažą bagažo kortelę ant šuns apykaklės, kurioje yra pateikta visa informacija apie jūsų laikiną gyvenimo vietą.
  6. Įsitikinkite, kad šuns kortelės informacija visiškai sutampa su jūsų. Patikrinkite kiekvieną kortelę, prisegtą prie šuns konteinerio, ir įsitikinkite, kad jose yra nurodyta jūsų šuns informacija ir skrydžio informacija. Į konteinerį įdėkite ėdalo ir vandens.
  7. Prie konteinerio pridėkite 24 valandų šėrimo grafiką ir kitą svarbią informaciją, jei kartais jūsų šuo dėl tam tikrų priežasčių neatvyktų iki kelionės tikslo. Nesijaudinkite, paprastai oro linijų darbuotojai gyvūnais rūpinasi itin gerai.
  8. Atvykite į oro uostą gerokai prieš skrydį ir įsitikinkite, kad šuo yra nusilengvinęs, gavęs pakankamai fizinio krūvio ir jaučiasi patogiai.
  9. Susisiekite su veterinaru daug laiko prieš kelionę, nes šalis, į kurią vykstate, gali reikalauti specialių skiepų ar sertifikatų. Kai kur reikalaujama gauti sveikatos pažymą 24–48 valandos iki kelionės.