Kirminai

Dauguma šunyčių netgi gimsta turėdami kirminų, tad pirmiausia jų reikia atsikratyti pačiai mamai ir išgydyti nuo jų šunyčius. Kaspinuočiai ir askarides (atsiranda iš blusų kiaušinių) yra dažniausiai pasitaikančios kirminų rūšys, tačiau gali rastis ir nematodų.

Askarides galima atpažinti – jos ilgos kaip spagečiai vėmaluose ar išmatose. Kaspinuočiai yra panašūs į ryžius. Pastaruosius yra gana sunku pastebėti, o dažniausiai juos galima pamatyti ant šuns užpakalio.

Įspėjamieji ženklai

  • Silpnumas ir nuovargis.
  • Vėmimas ir viduriavimas.
  • Svorio kritimas, nepaisant gero apetito.
  • Nenormaliai išsipūtęs pilvas.

Laimei, kirminai yra lengvai gydomi, jei tik jų nėra labai daug. Jei įtariate, kad šuo turi kirminų, pasitarkite su veterinaru. Kai kuriais atvejais turėsite paimti išmatų pavyzdį ir veterinaras per mikroskopą apžiūrės kirmėlių kiaušinėlius.

Dauguma veterinarų patikrina šunyčius pirmųjų vizitų metu ir pasiūlo puikią prevencijos programą. Kai pirmą kartą atvyksite pas veterinarą, paprašykite patarimo, kokį prevencijos nuo kirminų režimą pasirinkti. Suaugę šunys turi būti tikrinami kasmet ir jiems reikia laikytis veterinaro paskirto prevencijos režimo. Gydymas priklauso nuo parazitų tipo.

Gera mintis yra surinkti ir sunaikinti šuns išmatas, nors jis ir tuštinasi lauke. Tai padės apsaugoti šunį nuo pakartotinio apsikrėtimo ir apsaugos kitus šunis. Be to, kai kurių tipų kirmėlės (askaridės ir nematodai) gali sukelti problemų ir žmonėms. Tai nutinka retai, tačiau visada imkitės atitinkamų higienos priemonių.